Get Adobe Flash player

Kalendář akcí 2014

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

Omlouváme se, ale všechny kontakty z našeho emailu, kterým jsme Vám zasílali pozvánky, se nám ztratily...ale založili jsme nový email! tedy prosíme, Vy všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

28.6. - 20:00 Deadwood

 

Českobudějovická blues-rocková kapela, kterou můžete znát také pod jejich starším názvem Luciferes, hraje skladby jak vlastní (od svého kytaristy Tomáše Losenického) tak převzaté (Eric Clapton, Bluesberry, P. Kalandra, ASPM, B. Dylan, B.B. King, M. Waters, Buddy Guy). Nenechte se zmást jejich názvem a přijďte se podívat, jak živé může být dřevo!

 

5.7. - 20:00 Flinkové 

 

 

12.7. - 18:00 Roman Dragoun

 

Roman Dragoun - klávesy, zpěv, sólový koncert, www.romandragoun.cz

 

PL14x-07Zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun již mnoho let patří k legendám domácí rockové scény. Jeho začátky jsou spojené s kapelou Progres 2, svou hráčskou dovednost později představil také ve skupinách Stromboli, Futurum, T4 a mnoha dalších. Dlouhodobě se věnuje i sólové dráze. Zde u něj můžete čekat melodickou hudbu s prvky rocku, jazzu a funky. Chladnými vás jistě nenechají ani zhudebněné duchovně poetické texty.

 

 

19.7. - 18:00  Yves Fourneau 

 

Autorské písně belgického písničkáře na pomezí šansonu a folku doprovázejícího se na klávesy a kytaru

 

9.8. - 18:00   MDŽ

 

Lucie Redlová - kytara, zpěv, Jitka Šuranská - housle, zpěv, Beata Bocek - akordeon, zpěv.

 

PL14x-05Za zkratkou MDŽ se skrývají slova Muzikantky, Dámy a Ženy. Tak se nazvaly pro svůj čerstvý projekt tři české písničkářky, které spojuje podobnost uvnitř žánru world music. Zpěvačka Beata Boček, kterou uslyšíte hrát nejčastěji na akordeon, ale i na kytaru a ukulele, je charakteristická energickými a melodickými písněmi, zpěvačka a kytaristka Lucie Redlová reprezentuje ráznější rockovou složku tria, a živelná houslistka Jitka Šuranská přibližuje uskupení k moravskému folku a folklóru. Svými osobitými projevy se na pódiu doplňují, vzájemně doprovázejí své autorské písně a vy se můžete těšit na jejich sóla spolu v Krásetíně.

 

23.8. - 18:00 Lenka Dusilová, Beata Hlavenková

 

Lenka Dusilová - kytara, zpěv, Beata Hlavenková - klávesy, zpěv

 

PL14x-03Lenka Dusilová se na dvůr u Kuchařů vrátí již počtvrté, ji samotnou tedy snad už není nutné představovat. Tentokrát ji doprovodí Beata Hlavenková, špičková jazzová klavíristka, která s Lenkou Dusilovou spolupracovala na jejím posledním albu Baromantika a na projektu Eternal Seekers. Beata patří k nevyhledávanějším a žánrově svobodným hudebníkům. Zbývá mi tak jen pozvat vás do snového světa uklidňujících harmonií, nápaditých aranžmá a poetických textů jejich skladeb.

 

 

6.9. -  18:00   Hm...

 

PL14x-06Zařadit kapelu Hm… do jednoho konkrétního žánru je podobný oříšek jako zjistit, co má vyjadřovat jejich název. Dá se říci, že se jejich hudba pohybuje na pomezí rocku, klasiky, punku a jazzu, výstižnější je ale popsat jejich hudbu jako kombinaci svěžího, veselého a humorného spolu s křehkým a poetickým přístupem. A právě poetika je pro ně příznačná, často jsou totiž jejich písně zhudebněnými básněmi. Máte-li tedy rádi například Josefa Kainara, Antonína Sovu, Jaroslava Seiferta či Františka Halase, nabízí se Vám možnost, jak ochutnat jejich básně v živém (až živelném) provedení.

 

13.9. - 20:00  Lada Šimíčková, Ivo Cicvárek

 

PL14x-01Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara, akordeon) tvoří od roku 2007 brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka. V květnu 2012 vyšlo jejich CD Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records - www.indies.eu)