Get Adobe Flash player

 

Kalendář akcí 2014

 

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí : Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt pro umělce : Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 736 67 77 72

 

 

 

26.4. - 17:00 Milokraj

 

Marta Töpferová - zpěv, cuatro, Tomáš Liška - kontrabas, Stano Palúch - housle, David Dorůžka - akustická, elektrická kytara, Marcel Comendant - cimbál

 

PL14x-09Za názvem skupiny Milokraj se skrývá společný projekt autorské dvojice Marty Töpferové a Tomáše Lišky. Oba se pohybují na poli world music, soudobé hudby a jazzu, a do společné tvorby se pustily s cílem navrátit se ke svým kulturním kořenům. Výše uvedené žánry tak zakomponovali do autorských písní čerpajících z českých, moravských a jiných slovanských vlivů. Marta Töpferová je zpěvačka a kytaristka která není cizí ani světové scéně a kontrabasistu Tomáše Lišku můžete znát například ze skupiny Druhá tráva. Společně s Tomášem Liškou a Martou Töpferovou vystoupí další vynikající muzikant, houslista Stano Palúch, na akustickou a elektrickou kytaru zahraje přední jazzový kytarista David Dorůžka a na cimbál Marcel Comendant.

 

 

3.5. - 20:00 Flinkové

 

 

 

10.5. - 18:00 Irena Budweiserová

 

Irena Budweiserová - zpěv, Petr Dvorský - kontrabas, Miroslav Linka - kytara

 

PL14x-10Nezaměnitelný hlas Ireny Budweiserové můžete znát z jejího dlouhodobého působení v kapele Spirituál Kvintet. V sólové tvorbě nahrála s doprovodem jazzové kapely Fade In sedm alb. Písně zčásti autorské a zčásti přejaté mohou připomínat spirituály nebo šansony. O jazzové aranžmá se jí dlouhodobě stará Miroslav Linka, který ji v Krásetíně také doprovodí na kytaru, spolu s dalším vynikajícím jazzovým hudebníkem Petrem Dvorským na kontrabas.

 

 

 

24.5. - 18:00 Vladimír Václavek

 

Vladimír Václavek - kytara, zpěv

 

PL14x-04Jméno Vladimíra Václavka je pevně spojené s dnes již téměř kultovní kapelou Dunaj a spolu s tím i s brněnskou alternativní scénou, která kolem tohoto uskupení vznikla. Rockovou rozbouřenost Dunaje později vyměnil za klidnější vody a z baskytary přesedlal na kytaru.I jeho další projekty se řadí mezi špičku české alternativy. Patří sem např. spolupráce s Ivou Bittovou na albu Bílé inferno a v jazzově folkové skupině Čikori, či kapely VRM anebo Edel. Kromě toho se již dvacet let věnuje i sólové tvorbě, kterou představí také v Krásetíně. Můžete se těšit na harmonizující symbiózu jeho charakteristického kytarového stylu, křehkých melodií a podmanivého hlasu, uvolněného projevu a poezie z pera např. Bohuslava Reynka či F.G. Lorcy.

 

 

7.6. - 18:00 Sylvie Krobová

 

Sylvie Krobová - klávesy, akordeon, zpěv

 

PL14x-02Zpěvačku, skladatelku, textařku a herečku Sylvii Krobovou můžete znát ze Zlaté Koruny, kde již několikrát vystupovala se svým manželem Jiřím Bilbo Reidingerem. Při svých sólových vystoupeních se sama doprovází na akordeon či na klávesy. Její písně vám díky svému emotivnímu náboji a divadelnímu výrazu s jistou dávkou patosu mohou připomínat šansony, do této škatulky se ale zcela nevejde kvůli výrazné lyričnosti jejích textů. Procítěný projev a intenzivní hlas Sylvie Krobové budiž vám vodítkem do melancholických, hořkoněžných vod její hudby, nebezpečných pro ctitele emoční střízlivosti a zlatých středních cest…

 

 

14.6. - 20:00 Troglodyt

 

Troglodyt, neboli obyvatlé jeskyň stojících na nízkém stupni vzděanosti, je jednou z nejvýznamnějších undergroundových kapel Budějovic 80. let. Kvůli normalizační politice a kvůli souhře nepříliš šťastných okolností zůstala kapela v podzemí a na veřejnosti vystoupila jen párkrát. Stala se však podhoubím pro vznik dalších kapel, jako byly například Holomráz, Grapefruit Dead nebo Rang'n'roll.

 

 

21.6. - 18:00 Oldřich Janota

 

Oldřich Janota - kytara, zpěv

 

PL14x-08Počátky Janotovy tvorby spadají do 70. let, kdy vystupoval s Jakubem Nohou v uskupení Pentagram. Jeho další cesty byly velmi různorodé, společné je jim ale to, že vždy směřovaly do neprobádaných končin české hudební scény. Zatímco v 80. letech se realizoval v těžké depresivní hudbě (skupina Mozart K), v 90. letech se orientoval na experimentální hudbu využívající podnětů minimalismu a vážné hudby. Následně se pak s manželi Havlovými zaměřil na hudbu spíše meditativního charakteru. Po většinu své hudební kariéry se ale věnoval i sólové dráze, která částečně představuje návrat k jeho období křehkých balad, nezapírá ale výše zmíněné alternativní vlivy, díky čemuž se jeho styl vymyká jak kategorii folku, tak všem ostatním. U nás se Vám představí v této roli přemýšlivého solitéra s kytarou, který nabízí prostor k zamyšlení nad svými niternými, metaforickými básněmi, a především magický a nevšední zážitek, neboť jak sám říká: "Hudbu považuji za poslání, do kterého investuji svoji životní energii. Hudba není jen poslechová záležitost, je to vidění světa. V tom je úžasná oproti slovům, protože nevysvětluje, ale přímo vyvolává vnitřní stav vědomí." Do svého programu zařadí písně nejstarší i ty z posledního tvůrčího období.

 

 

12.7. - 18:00 Roman Dragoun

 

Roman Dragoun - klávesy, zpěv, sólový koncert, www.romandragoun.cz

 

PL14x-07Zpěvák, skladatel a klávesista Roman Dragoun již mnoho let patří k legendám domácí rockové scény. Jeho začátky jsou spojené s kapelou Progres 2, svou hráčskou dovednost později představil také ve skupinách Stromboli, Futurum, T4 a mnoha dalších. Dlouhodobě se věnuje i sólové dráze. Zde u něj můžete čekat melodickou hudbu s prvky rocku, jazzu a funky. Chladnými vás jistě nenechají ani zhudebněné duchovně poetické texty.

 

 

 

9.8. - 18:00   MDŽ

 

Lucie Redlová - kytara, zpěv, Jitka Šuranská - housle, zpěv, Beata Bocek - akordeon, zpěv.

 

PL14x-05Za zkratkou MDŽ se skrývají slova Muzikantky, Dámy a Ženy. Tak se nazvaly pro svůj čerstvý projekt tři české písničkářky, které spojuje podobnost uvnitř žánru world music. Zpěvačka Beata Boček, kterou uslyšíte hrát nejčastěji na akordeon, ale i na kytaru a ukulele, je charakteristická energickými a melodickými písněmi, zpěvačka a kytaristka Lucie Redlová reprezentuje ráznější rockovou složku tria, a živelná houslistka Jitka Šuranská přibližuje uskupení k moravskému folku a folklóru. Svými osobitými projevy se na pódiu doplňují, vzájemně doprovázejí své autorské písně a vy se můžete těšit na jejich sóla spolu v Krásetíně.

 

 

23.8. - 18:00 Lenka Dusilová, Beata Hlavenková

 

Lenka Dusilová - kytara, zpěv, Beata Hlavenková - klávesy, zpěv

 

PL14x-03Lenka Dusilová se na dvůr u Kuchařů vrátí již počtvrté, ji samotnou tedy snad už není nutné představovat. Tentokrát ji doprovodí Beata Hlavenková, špičková jazzová klavíristka, která s Lenkou Dusilovou spolupracovala na jejím posledním albu Baromantika a na projektu Eternal Seekers. Beata patří k nevyhledávanějším a žánrově svobodným hudebníkům. Zbývá mi tak jen pozvat vás do snového světa uklidňujících harmonií, nápaditých aranžmá a poetických textů jejich skladeb.

 

 

 

6.9. -  18:00   Hm...

 

PL14x-06Zařadit kapelu Hm… do jednoho konkrétního žánru je podobný oříšek jako zjistit, co má vyjadřovat jejich název. Dá se říci, že se jejich hudba pohybuje na pomezí rocku, klasiky, punku a jazzu, výstižnější je ale popsat jejich hudbu jako kombinaci svěžího, veselého a humorného spolu s křehkým a poetickým přístupem. A právě poetika je pro ně příznačná, často jsou totiž jejich písně zhudebněnými básněmi. Máte-li tedy rádi například Josefa Kainara, Antonína Sovu, Jaroslava Seiferta či Františka Halase, nabízí se Vám možnost, jak ochutnat jejich básně v živém (až živelném) provedení.

 

 

13.9. - 20:00  Lada Šimíčková, Ivo Cicvárek

 

PL14x-01Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara, akordeon) tvoří od roku 2007 brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka. V květnu 2012 vyšlo jejich CD Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records - www.indies.eu)